Alle Produkte
Schlüsselwörter [ green fiber laser ] Spiel 175 produits.
350W gepulster grüner Laser Integrierte Wasserkühlung Nanosekunde
| Wellenlänge: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 350W |
| Impulsbreite: | <1,5 ns |
450W gepulster grüner Laser Integrierte Wasserkühlung Nanosekunde
| Wellenlänge: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 450W |
| Impulsbreite: | <1,5 ns |
Nanosekunde 100 W gepulster grüner Laser mit integrierter Wasserkühlung
| Wellenlänge: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 100 W |
| Impulsbreite: | <1,5 ns |
Wasserkühlung Green Pico Second Laser 50-200W
| Wellenlänge: | 532nm |
|---|---|
| Durschnittliche Leistung: | 100W/200W/300W/500W |
| Impulsenergie: | 10-100uj |
1280x1200mmx2000mm grüner 3D-Drucker für den hochpräzisen Druck von Kupferlegierungen
| Wear-resistant and antibacterial: | Various types of bearings, gears, pipeline valves, etc. |
|---|---|
| High absorption rate: | Covering high-reflective & refractory materials such as copper, gold, platinum, aluminum, tantalum, tungsten, etc., with a wider range of applicable materials, greatly improved molding efficiency, and effective protection of optical devices from damage |
| Build Volume: | 160x160x200mm |
Grüne 3D-Drucker mit hoher Wärmeleitfähigkeit XH Software für Wärmeübertragungskomponenten
| Wider process window: | Most common materials process development is simple and fast, greatly improving process development efficiency. |
|---|---|
| Spot Diameter: | 20-40μm |
| Laser Source: | Independent Single-Mode Fiber Green Laser, 532nm, 500/1000W |
30 μm Grüner 3D-Drucker Ag925 Material entwickelt mit grüner Technologie
| CuCrZr Material Matched: | 40μm |
|---|---|
| Product Name: | High quality large size 3D printer printing size 350x350x500mm 3d printer metal machine |
| CuCrZr Material Developing: | 60/80μm |
Antibakterieller grüner 3D-Drucker mit korrosionsbeständigen Lagern und XH-Software
| Wider process window: | Most common materials process development is simple and fast, greatly improving process development efficiency. |
|---|---|
| Wear-resistant and antibacterial: | Various types of bearings, gears, pipeline valves, etc. |
| Overall size: | 1280x1200mmx2000mm |
30 μm Platin-Druckmaterial Grünes 3D-Creator-Gerät für die Entwicklung von Au-Material
| Cu Material Matched: | 30μm |
|---|---|
| Product Name: | High quality large size 3D printer printing size 350x350x500mm 3d printer metal machine |
| Product Category: | Green 3D Printer |
Green Laser Metall 3D Drucker 160x160x200mm XH-M160G SLM CNC 3D Drucker Metallmaschine
| Small spot: | Higher energy density, easier molding of refractory metals and other materials, excellent printing effect of detailed features (minimum about 0.1mm), The excellent surface quality of printed parts |
|---|---|
| Overall size: | 1280x1200mmx2000mm |
| Corrosion resistance: | Water, oil and gas pipeline valves, various pumps and valves, coolers, evaporators, etc. |


